Forum Kraby, krabiki... Strona Główna Kraby, krabiki...
Krabownia.fora.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

TOWARZYSTWO DLA KRABA
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kraby, krabiki... Strona Główna -> Problemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Siwy
Gość





PostWysłany: Czw 20:32, 04 Maj 2006    Temat postu: TOWARZYSTWO DLA KRABA

Cześć.. pytalem sie o cos podobnego jakies dwa miesiace temu.. ale teraz chce sie dowiedziec juz do konca poniewaz skapletowalem akwarium i kupuje kraba.. jednak chce zeby nie byl on sam w akwarium poniewaz jest ono duze i chce aby spelnialo funkcje estetyczne.. zatem chce sie dowiedziec z kim moze przebywac krab.. slyszalem juz ze zolw odpada teraz przyszly mi do glowy raki.. w koncu sa podobne budowa.. w ostatecznosci zostaja ryby ale jakie? Prosze o dosc szybka odpowiedz i z gory dziekuje
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Haitauer
Administrator
Administrator


Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 1061
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 21:31, 04 Maj 2006    Temat postu:

Raki - owszem, choć tutaj należy to pytanie zadać Zuberkowi, który planował zakup raków do kraba, mogą być też krewetki. Żółw owszem - nie bardzo. A rybki? To temat wielokrotnie poruszany i przy okazji mieszkańców akwa jak i przy pożywieniu kraba. Rybki można hodować razem z krabem. Jeśli masz duże akwa to na pewno nie będą sobie wchodzić w drogę. Ale jakie, to już Ci niestety nie powiem - nie hoduję rybek, dlatego też nie potrafię powiedzieć jakie rybki by tam pasowały.

Pozdrawiam!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Siwy
Gość





PostWysłany: Sob 9:02, 06 Maj 2006    Temat postu:

Dzieki za odpowiedz zisiaj jade do zoologicznego i kupuje kraba zobacze co mi jeszcze powie sprzedawca na ten temat ale raczej sprobuje kupic tez raka..
Zobacze co sie bedzie dzialo i napisze to pozniej na forum tak aby na pszyszlosc bylo wszystko jasne.. jesli ktos bedzie mial taki sam problem
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karo
Szkrab
Szkrab


Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 22
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 9:26, 06 Maj 2006    Temat postu:

A ja pytając sprzedawcę co może mieszkać razem z krabem polecił tylko krewetki i drobne rybki. Rak może jednak uszkodzić kraba podczas wylinki obydwa są silnie terytorialnie i może być wojna.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Haitauer
Administrator
Administrator


Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 1061
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob 10:09, 06 Maj 2006    Temat postu:

Karo napisał:
obydwa są silnie terytorialnie i może być wojna.

Święta prawda. Na czas wylinki trzebaby było oddzielać oba stworzenia. Bo i w drugą stronę to działa. Raki też przecież przechodzą wylinkę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia
Krabik
Krabik


Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 64
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z drugiej strony Księżyca...

PostWysłany: Sob 11:38, 06 Maj 2006    Temat postu:

ja w zoologicznym widziałam kraba z neonkami, bardzo ładnie sie to prezentowało

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karo
Szkrab
Szkrab


Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 22
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:36, 06 Maj 2006    Temat postu:

Neonki tak można trzymać ale.... one wymagają jednak wyższej temperatury niż krab i siłą rzeczy zaczną padać. Najlepsze są gupiki Wink i krewetki rewelacyjnie czyszczą podłoże z nieczystości -mamy darmowych sprzątaczy w akwarium Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Siwy
Gość





PostWysłany: Sob 16:05, 06 Maj 2006    Temat postu:

Bylem i nie kupilem.. nie ma krabow.. nigdzie, jakos tak wyszlo.. kupilem dwie ryby i postanowilem przedzielic krab bedzie sobie zyl w spokoju sam a ryby odzielnie nizej.. teraz tylko musze znalezc kraba. a tak na marginesie gdzie mozna kupic krewetki?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Siwy
Gość





PostWysłany: Nie 18:14, 07 Maj 2006    Temat postu:

Jestem z Kraśnika to jest 50km od Lublina.. Krewetki jeszcze nie spodkalem raki sa w lublinie ale krewetek nie ma.. A jesli chce kupic dwa kraby to nie bedzie zadnych problemow, kupie je ocywiscie w tym samym czasie razem wiec chyba nie powinno byc wojny pozniej??
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia
Krabik
Krabik


Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 64
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z drugiej strony Księżyca...

PostWysłany: Nie 18:22, 07 Maj 2006    Temat postu:

Nic im nie bedzie. W naturalnym środowisku kraby też żyją razem:) Tylko podczas wylinki będziesz je musiał rodzielić. Udanych zakupów!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Missy_Queen
Gość





PostWysłany: Czw 21:53, 06 Lip 2006    Temat postu:

Rybki moga byc jak najbardziej..ale zdrazy sie z emoze upolowac Wink
nie polceam zadnych żab, bo (przynajumniej) moj krabiszon na nie polowal i zjadal ze smakiem.Dodam,ze nie zyly z nim dluzej jak dzien...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Campino
Krabol
Krabol


Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 128
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Sob 20:01, 08 Lip 2006    Temat postu:

Co do krewetek to raczej bym odradzał bo krabon będzie polował na nie a rybki powinny być szybkie i co najważniejsze bardzo ruchliwe bo krab będzie na nie polował jeżeli jedna rybka będzie słabsza jakąś bójka czy z choroby to krabon ją zje ( mi zjadł miałem 2 rybki kakadu i została jedna bo druga ja atakowana i była słaba wiec krabon zapolował) a neonki ta są odpowiednie rybki one spokojnie przeżyją w tem. 25 C nawet jak dojdzie do 18 to bez problemu przeżyją a co do raków odradzał bym to do raka musisz mieć bardzo dobrze zabezpieczone akwa nawet bardziej jak dla kraba bo raki posiadają haczyki na nogach i bardzo dobrze się wspinają po kablach a jakaś trochę większa przestrzeń miedzy akwa a pokrywa będzie natychmiast zwieją wiem cos o tym bo miałem raka 3 razy mi uciekł za trzecim razem znalazłem go u mamy w pokoju po 2 dniach ususzonego a i tak mogly by sobie zrobić krzywdę tak krab jak i rak tak więc najlepiej rybki

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Synchro
Szkrab
Szkrab


Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon 15:08, 29 Sty 2007    Temat postu:

Odnośnie trzymania Kraba z innymi zwierzakami to z mojego doświadczenia wygląda to tak. Krab i Raki to niedobre połączenie. Hodowałem wcześniej Raki Marmurkowe. Są to zwierzęta silne, terytorialne i agresywne nawet w stosunku do siebie. Krab i Rak będą się zatem zwalczać, oba zwierzaki mają predyspozycje do walki i napewno je wykorzystają. Odnośnie Krewetek i Kraba, mam obecnie 3 krewetki Filtrujące w akwa z Krabem i nie wchodzą sobie w drogę. Krab się nawet nimi nie interesuje, a podczas wylinki Krewetki nie zagrożą Krabowi tak jak np. Raki. Myślę że to dobre połączenie, pod warunkiem że Krewetki mają kryjówki na czas wylinki do których nie dostanie się nasz Krab. Utrzymywałem kiedyś 3 małe Molinezje razem z Krabem, do czasu aż spryciarz nie zapędził jednej na płycizne i nie zjadł. Jeśli rybki to wyłącznie pochodzące z płytkich wód (u kraba jest mały poziom wody) DANIO PRĘGOWANE. Ryby które w naturze żyją w potokach energiczne i żywotne, prawdopodobnie umkną Krabowi. Z mięczaków polecam ślimaka Ampularie. Zwierze bezkonfliktowe, Krab wogóle się nim nie interesuje. Ciekawe wyglada i skutecznie czyści akwarium. Mniejsze ślimaczki, jak na przykład zatoczki stosuję jako żywy pokarm. Krab radzi sobie z nimi świetnie, ale duże ślimki (powyżej 3 cm) zostawia w spokoju.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maria
Szkrab
Szkrab


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: warszawa

PostWysłany: Śro 19:01, 25 Kwi 2007    Temat postu:

Słuchajta, czy znacie taką rybeę skoczek mułowy? Jest to ryba która może przebywać na ladzie i pod woda tak jak krab i zastanawiam się czy pasowałaby do akwarium z krabem
co wy na to?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magda
Administrator
Administrator


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 876
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro 20:39, 25 Kwi 2007    Temat postu:

Wydaje mi się, że jeśli chcesz mieć poskoczka, to lepiej jest go hodować bez obecności kraba. Poskoczki to niesamowite zwierzęta. Można je spotkać w zaroślach namorzynowych. Mieszkają na tym samym terenie co kraby. To jest chyba największy argument przemawiający za tym, że poskoczek pasuje do akwarium z krabem. Jednak w środowisku naturalnym mają więcej możliwości ucieczki czy schronienia się w razie niebezpieczeństwa. Kraby bywają przekorne. Z całkowitej bierności w stosunku do ryby, mogą zupełnie nagle przejść do stanu kraba polującego i pożerającego. Tu na forum mieliśmy już wiele takich przykładów. Osobiście byłoby mi właśnie tej ryby bardzo żal. Oczywiście zawsze są dwie strony medalu – duże poskoczki zjadają małe kraby.

POSKOCZEK MUŁOWY
Wielkość: 25 cm
Środowisko: wybrzeża porośnięte lasami namorzynowymi, estuaria
Tryb życia: może przebywać zarówno w wodzie, jak i na lądzie, musi mieć jednak stały dostęp choćby do niewielkiej kałuży wody, bowiem przesuszenie skrzeli i naskórka prowadzi do śmierci; poszczególne osobniki zajmują terytoria, których bronią przed przedstawicielami swojego gatunku
Pokarm: owady, skorupiaki, małe ryby
Ciekawostki: potrafi sprawnie poruszać się po lądzie, wspinać się a nawet skakać np. polując na przelatujące owady.
Akwarystyka: optymalne parametry wody: temperatura 25-30°C; pH 8.0-8.5; ciężar właściwy: 1.015



Znalezione w internecie Cool
„Wycieczka do Starego Zoo w Poznaniu nie jest może czymś, o czym marzy student leczący rany po sesji i tym podobnych torturach. Przypadek jednak sprawił, że właśnie to miejsce stało się na chwilę inspiracją dla napisania tego artykułu. Po długich godzinach wędrówki zlana potem, uciekająca przed morderczym tego dnia słońcem, zgodziłam się ze znajomymi, że rozsądnie jest schować się gdzieś.

Najbliższy budynek zamieszkiwały gady, płazy, koralowce i inne tego typu stwory. No cóż? towarzystwa czasami się nie wybiera. Po nabraniu nieco sił, postanowiliśmy, że, choć przez chwilę, rozejrzymy się po tym tajemniczym miejscu. Nie śpiesząc się ze zwiedzaniem uwięzionych za szybą zwierzątek usiadłam spokojnie przed jedną z kolejnych "cel".
Ku mojemu olbrzymiemu zdziwieniu z wody wypełzł stwór rybopodobny i, nie czekając na żadną reakcję publiczności, wskoczył na leżący nieopodal konar drzewa. Przetarłam oczy ze zdumienia! Wszytko mogłabym wytłumaczyć skutkami zeszłonocnej imprezy, ale intuicja biolożki kazała mi zaufać jeszcze przez chwilę zmysłom i zbliżyć się do "kosmicznego stworka" pojawiającego się, być może, tylko na kacu. Widząc jednak równie wielkie zdziwienie na twarzach moich znajomych uspokoiłam się i razem z innymi pogrążyłam się w poetyckiej zadumie nad cudownością istot zamieszkujących naszą planetę.
Ryba, która wprawiła mnie w taki nastrój to, jak się później dowiedziałam z mądrych książek, Poskoczek mułowy. To dziwne zwierzątko pochodzi z zachodniej Afryki, gdzie zamieszkuje wybrzeża porośnięte lasami namorzynowymi. Ostatnie słowo nie wymaga jednak zapamiętania? Wracając do bohatera tego artykułu, warto zapamiętać, że jest on wszechstronnie uzdolnionym drapieżnikiem, dla którego nie są straszne wycieczki po lądzie, wspinaczki na drzewa czy imponujące skoki np. za przelatującymi owadami? Mój chłopak słusznie zauważył, że z takimi talentami Poskoczek mógłby zostać gwiazdą filmów akcji, a nawet zagrać kiedyś u boku innego sławnego "Poskoczka" czyli Toma Cruisa na przykład w "Mission Impossible 37".
Pod względem zachowania i wyglądu wspomniana istota, z niejasnych powodów, postanowiła upodobnić się do? płazów. Tak więc powiedzenie: "czuję się jak ryba w wodzie" jest w jej przypadku, raczej nie na miejscu. Tak czy inaczej "nasz" Poskoczek posiada zmodyfikowane płetwy piersiowe, pomagające w "zwiedzaniu" najbliższego otoczenia wokół zbiornika wodnego lub wykonywania innego równie pasjonującego zajęcia, a mianowicie? tworzenia naziemnych kopców. Można zatem powiedzieć, że Poskoczek jest pod każdym względem wyjątkowy. To taka SuperRyba wśród innych rybich szaraczków?
Jeśli po przeczytaniu tego artykułu, zamierzasz hodować tę dziwaczną rybę, radzę, oprócz niewielkiej kałuży, zadbać o dużą ilość krzaków, ścianę do wspinaczki, sporo miejsca do biegania no i oczywiście wysoki płot, bo nigdy nie wiadomo co też tej ekscentrycznej istocie może wpaść do głowy? Z tego też powodu nie rozmawiamy w jej obecności np. o polityce, pracy czy piłce nożnej. W końcu byłaby skłonna udać się na emigrację. I kto ją wtedy zatrzyma? Może jakiś SuperPtak, na przykład "Kaczka Dziwaczka" z "Akademii Pana Kleksa", która jak wiemy, "lubiła piesze wycieczki"? Hmm, ciekawa byłaby to konfrontacja?”

AUTOR: Katjuszka
STRONA: [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamil77
Krabik
Krabik


Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 40
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:29, 02 Maj 2007    Temat postu:

Do wczoraj z moimi krabami mieszkał nieduży rak marmurkowy (około 3 cm). Miałem go ponad 2 miesiące i nie widziałem żeby zbytnio wchodziły sobie w droge. Od czasu do czasu mała bójka która wcale nie kończyła sie odcinaniem kończyn. Rak przeszedł u mnie około 6 wylinek, pocieszny stworek który zjada wszystkie resztki zostawione przez kraby. Czytałem że raki marmurkowe skaładają jaja na zime (wyczuwają ją 6 zmysłem czy coś w tym stylu), myślałem że na razie będzie spokój ale przed wczoraj zauważyłem że rak nosi jaja. Wczoraj w części wodnej mojego akwarium znalazłem to co pozostało po nim. Czyli jeden szczypiec i troche "wnętrzności". Moim zdaniem rak chciał bronić swoich jaj i dlatego skończyło sie to dla niego fatalnie. Dlatego właśnie nie polecam raków do hodowli z krabami bo wcześniej czy później źle sie to skończy.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sŁawek
Krabulec
Krabulec


Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 574
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 16:10, 02 Maj 2007    Temat postu:

Szkoda raczka. Sad
Trudno nic się nie poradzi.
Crying or Very sad Współczuję Crying or Very sad

POZDRAWIAM


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamil77
Krabik
Krabik


Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 40
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:48, 02 Maj 2007    Temat postu:

Taak na początku miał służyć jako pokarm ale przez te 2 miesiące sie do niego przywiązałem, szkoda zwłaszcza że nosił jaja.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Makus
Szkrab
Szkrab


Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro 14:54, 25 Lip 2007    Temat postu:

Eryk mieszka w akwa z glonojadem oraz ze ślimakami, nie wiem jak one "fachowo" się nazywają - ja nazywam je wkrętkami. Nie są to zatoczki, ślimaki te generalnie żerują na dnie, wchodzą w żwir i wzruszają podłoże. Powoduje to, że w akwa nie powstają tzw. strefy beztlenowe z nagromadzonymi związkami azotu (w końcu to w podłożu zostają wszystkie odchody, resztki pokarmu itd.) Po drugie ślimaki jedzą wszystkie resztki, których nie zje krab, a po trzecie Eryk od czasu do czasu skonsumuje sobie ślimaczka. Gdzieś na forum czytałem już temat o ślimakach zatoczkach. Wkrętki są o tyle dobre, że generalnie nie żerują na roślinach. A glonojad ma około 6 cm długości, generalnie krab i glonojad nie wchodzą sobie w drogę, choć to glonojad częściej chowa się przed krabem niż odwrotnie Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czesławo
Szkrab
Szkrab


Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 24
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa Wola

PostWysłany: Nie 9:34, 02 Wrz 2007    Temat postu:

ja mam trzy karby i kupilem im cztery brzanki, są naprawde szybkie i nie dają sie złapać , podobno dobry jest jeszcze sum debouwe czy cos takiego też jest szybki....

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martyk
Krabik
Krabik


Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 37
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: łódź

PostWysłany: Czw 7:44, 06 Wrz 2007    Temat postu:

co do mieszkania kraba z slimakami hmm kupilem mu 2 no herman je atakowal jak zlapal za skorupe to zucal nimi po akwa a ze skorupka nie peka to dal im spokuj no mprzynajmniej na razie Smile)) zas co do raka to on niema szans z krabem (mam tu namysli takiego malucha jak moj herman 6,5 cm) poprostu to chodzace pozywienie Smile)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elrond
Krabik
Krabik


Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 53
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto 17:45, 11 Wrz 2007    Temat postu:

Czy mangrowy może byc razem z tęczowym??????????

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martyk
Krabik
Krabik


Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 37
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: łódź

PostWysłany: Wto 21:07, 11 Wrz 2007    Temat postu:

moze i tak jak sa podobnych rozmiarow ja niestety nie probuje bo zdzisiek to maluszej jest a nieche by herman go przez przypadek zjadl wkoncu to dwa samce Smile ale moze przy duzym akwa dalo by rade je trzymac. Z tego co obserwuje to mangrowce sa spokojniejsze i nie nisza roslin umnie w akwa urosla 4 cm Smile Pozdrawiam

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jotgie
Krab
Krab


Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 93
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:32, 12 Wrz 2007    Temat postu:

Makus napisał:
Eryk mieszka w akwa z glonojadem oraz ze ślimakami, nie wiem jak one "fachowo" się nazywają - ja nazywam je wkrętkami.


ja mam z krabem dwa glonojady i danio pręgowane - żyją już od dłuższego czasu i jest ok (ostało sie jedno - bo jak miałem dwa, to wiekszy ganiał mniejszego i ten zmęczony i słaby padł ofiarą "nożycorękiego". natomiast te ślimaki świderki... no cóż... kupiłem 5 - Szczepan pierwszego dnia rozgniótł wszystkie... myślałem że jak wezme więcej, to kilka się uchowa - z 10 został jeden, który został również zjedzony po czyszczeniu akwa...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sŁawek
Krabulec
Krabulec


Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 574
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 14:38, 12 Wrz 2007    Temat postu:

Ed od kilku dni mieszka z rybką.
Siedzi tam za karę, bo gryzła inną rybe. Confused
Edek generalnie nie zwraca na nia uwagi.
na razie... Wink

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kraby, krabiki... Strona Główna -> Problemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin