Forum Kraby, krabiki... Strona Główna Kraby, krabiki...
Krabownia.fora.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Woda w akwa
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kraby, krabiki... Strona Główna -> Problemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią 8:01, 03 Mar 2006    Temat postu: Woda w akwa

co ile sie zmienia wode krabowi
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Haitauer
Administrator
Administrator


Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 1061
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 10:52, 03 Mar 2006    Temat postu:

Najlepiej gdybyś w akwa miał filtr wody. Wtedy wymiana wody stałaby się prawie zbęnda. Jeśli jednak nie masz filtra powinieneś wymieniać wodę stosunkowo często, bo szybko zacznie śmierdzieć. Krab kąpiąc się w wodzie załatwia się do niej i tak jak było w moim przypadku (mam mały pojemnik z wodą) musiałem wodę wymieniać co 2 -3 dni. Im większa pojemność, tym dłużej woda moze stać. Chyba, że masz filtr, to tak jak pisałem wymiana jest konieczna rzadko.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mEi
Przyjaciel
Przyjaciel


Dołączył: 27 Lut 2006
Posty: 159
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pią 19:11, 03 Mar 2006    Temat postu:

ja mam filtr i wymieniam wode jakos co miesiac, chyba wystarczy?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nicram323
Szkrab
Szkrab


Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 16:25, 25 Sie 2006    Temat postu:

Witam. Nie moge nigdzie znależć info na temat wody (jaka woda do akwa z krabem). Zwykla z kranu. odstana z kranu. CZy jakas inna? NIe chce zakladac nowego tematu. Prosze o pomoc

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HaCzYk
Krabik
Krabik


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 48
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:27, 26 Sie 2006    Temat postu:

Odstana z kranu 24h i będzie dobra, pH- niewiem, ale chyba niezależne, twardość- raczej niezależne ale lepiej twarda bo wtedy pancerz robi się twardy, wystarczy włożyć jakieś muszelki Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Exion
Przyjaciel
Przyjaciel


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 170
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Sob 9:32, 02 Wrz 2006    Temat postu: mętna woda

co robicie że macie taką przejrzystą wode bo moja jak patrze to jest taka mętnawa?????coś dodajecie ?????mam akwa 80x60x40i mam w nim 60 l wody(10cm)i filtr Fan Mikro plus na 50 l??? pomóżcie!!!!! Question Question [/i]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Campino
Krabol
Krabol


Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 128
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Sob 17:13, 02 Wrz 2006    Temat postu:

Mętna woda bierze się z tego że kamyczki lub piasek masz źle wypłukane lub Krabik nie dojadł czegoś i pokarm zaczął się rozkładać i woda zaczęła mętnieć a co do wymiany wody w akwa ja zmieniam wodę w akwa raz na 1.5 miesiąca tyle że raz na tydzień lub 2 zlewam połowę i dolewam świeżej a co do jakości wody to krab toleruje wodę prosto z kranu chlor mu nic nie robi ( takie stężenie ) ale nie może być pod żadnym względem ciepła to znaczy nie z elektro ciepłowni może być ogrzana ale z bojlera a dla większego bezpieczeństwa lepiej aby była chodź trochę odstana a co do twardości powinna być raczej twarda i podstawą jest filtr Very HappyVery HappyVery Happy mam nadzieje że trochę pomogłem RazzRazzRazz>

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Exion
Przyjaciel
Przyjaciel


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 170
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Nie 8:12, 03 Wrz 2006    Temat postu:

wyjaśniło sie to mętnienie wody , bo ja głupi wsadziłem do akwa muszelki!!!! Embarassed

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwona13
Krabik
Krabik


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Września

PostWysłany: Wto 11:37, 29 Sty 2008    Temat postu:

Witam mam pytanie oczywiscie odnoscie wody ...
wczoraj rano przyszły do mnie 3 pupile i wlałam wode odstana z kranu .
Wieczorem woda zaczeła sie robić mętna Sad i pojawiły się nieliczne babelki pod scianką akwaterrarium . Zastanawiam się czym to mogło być spowodowane . Przez cały dzień woda była klarowna .
Czy może to być spowodowane ochotką którą dałam im do jedzenia czy koralowiec zaczoł wydzielać jakaś substancję hmm
I jeszcze jedno pytanie bo zauważyłam ze na szkle sa białe kropki od wody ktora wyschła co mnie bardzo denerwuje podejrzewam że jest to zwiazane z twardościa wody i czy w takim wypadku mogłabym im wlac zamiast wody z kranu wodę mineralna z baniaka???? może bedziecie sie śmiać z mojego pomysłu ale nie mogę nigdzie znaleśc odpowiedzi na to pytanie czy woda mineralna nadaje sie do krabów ona nie zostawia śladow na szybie bynajmniej aż tak widocznych Sad


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cardisoma
Krabulec
Krabulec


Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:51, 29 Sty 2008    Temat postu:

no wiec tak... napisze ze ajprawdopodobniej jest to wina tego koralowca... ale tego byc pewny nie moge... zakładam iz masz filtr odpowiedni do wielkosci akwarium ktore powinno byc duze sakro są to 3 pupilki... białe ślady oczywiscie od twardej wody... nie kupuj zadnej chemi do zmiekczania wody... woda mineralna niegazowana naturalnie krabowi nie zaszkodzi napewno... mozliwe tez jest ze jak nie zjadły ochotki to stąd te metnienie

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwona13
Krabik
Krabik


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Września

PostWysłany: Wto 16:03, 29 Sty 2008    Temat postu:

Dzisiaj rano wyplukałam całe akwa i wlalam na razie wode z kranu przy nastepnej wymianie wleję mineralna i zobaczymy czy te plamy znikną Smile

koralowce wyciagnęłam . Dzis dam im tylko tyle ochotki żeby zjadły i zobaczymy jak bedzie

Co do wielkości akwarium hmmm to podejrzewam ze jest za małe ale nie miałam wiecej kasy żeby kupić większe . Crying or Very sad
a marza mi się jeszcze inne kraby i najchetniej żeby były w jednym akwarium

A filtr jest !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cardisoma
Krabulec
Krabulec


Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:20, 29 Sty 2008    Temat postu:

jak chcesz miec wiecej niz te 3 kraby to botrzebujesz olbrzymiego akwa! nie mecz ich jak nie masz kasy na wielkie akwa... i nie podawaj pokarmu do wody, tylko na ladzie... i napisz czy juz woda nie metnieje

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwona13
Krabik
Krabik


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Września

PostWysłany: Wto 19:32, 29 Sty 2008    Temat postu:

narazie woda krystaliczna i ochotkę położyłam na kamieniu .
Zobaczymy jak będzie dalej ale myslę , że już nie bedzie się mącić

Przynajmniej mam taką nadzieje


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez iwona13 dnia Wto 19:54, 29 Sty 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maaaaly
Krabiszon
Krabiszon


Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 228
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Starachowice

PostWysłany: Wto 20:20, 29 Sty 2008    Temat postu:

Ja swoim krabom jeszcze nie wymieniałem jeszcze wody bo mam duży filtr i nie muszę tak często wymieniać a przez to nie stresuje moich krabiszczy
Pozdrawiam Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwona13
Krabik
Krabik


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Września

PostWysłany: Wto 20:51, 29 Sty 2008    Temat postu:

he he he moi trzej muszkieterowie muszą się przyzwyczaić do stesu Laughing Laughing Laughing mam 3 dzieci w tym 2 ciekawe świata bliżniaczki które ciągle siedzą nosem w akwa więc nie maja za dużego wyboru Smile
Dzisiaj jedna dała im suchy makaron bo martwiła się że sa głodni więc.... wytłumaczyłam jej że karmi tylko I WYŁACZNIE ..... mamusia


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cardisoma
Krabulec
Krabulec


Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:45, 29 Sty 2008    Temat postu:

heh:) to ja jestem pełen podziwu iwona! full respect for you:) i tez ciesze sie ze troszczysz sie rownierz o kraby....Smile a woda nie powinna sie mącić... chyba ze coś jest w podłozu... ale juz by była metna gdyby było.... wiec szanse znikome ze zmetnieje ponownie... Pozdrawiam!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwona13
Krabik
Krabik


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Września

PostWysłany: Wto 23:31, 29 Sty 2008    Temat postu:

kolor troche zmienila ale już się nie pieni , wiec narazie sukces
jestem ciekawa tego eksperymentu z mineralną bo te kropki na sciankach to mnie denerwuja bardzo
no chyba że muszla daje taki efekt
hmmm zastanawiam sie jeszcze nad piaskowcem ale taki ładny że raczej szkoda byloby mi sie go pozbywać


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krab08
Krabik
Krabik


Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 61
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 11:19, 30 Sty 2008    Temat postu:

Ja zmieniałam co tydzień bo nie miałam filtra tylko napowietrzacz ale jak masz filtr to co miesiąc albo nawet rzadziej

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwona13
Krabik
Krabik


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Września

PostWysłany: Śro 11:40, 30 Sty 2008    Temat postu:

ja juz nie wiem popatrzcie sami czy to jest normalne
to sa zdjecia zrobione przed chwila 24 godziny po wymianie wody

tak wyglada szyba !!!!!


[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


zwróćcie uwage na te bąbelki które utrzymują się na wodzie


[link widoczny dla zalogowanych]


dla mnie to nie jest normalne albo ja histeryzuję


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magda
Administrator
Administrator


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 876
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro 12:07, 30 Sty 2008    Temat postu:

Woda mineralna moim zdaniem nie jest odpowiednia dla żadnego zwierzaka żyjącego w akwarium. Taka wodą nie należy nawet kwiatów podlewać.
Czy w okolicy tych plamek na szybie masz jakiś napowietrzasz? Lub strumień wody, który się o szybę rozpryskuje?
Wodę zmiękczysz dodając do akwarium kawałek korzenia, kraby będą miały co skubać, a woda zmięknie.
Woda mętnieje na kamieniach, bo zwyczajnie mało się porusza – bynajmniej tak mi się wydaje. Drobniejsze kamienie, niższy poziom wody i problem powinien zniknąć. Kraby to brudaski niestety. A brud w takich dużych szczelinach jak u Ciebie ma gdzie się chować. Ja bym się mętną wodą nie przejmowała, chyba, że zaczyna brzydko pachnieć. Sama mam miejscami wodę, która nie najlepiej się porusza i też czasem mi mętnieje w tych miejscach.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Magda dnia Śro 12:10, 30 Sty 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwona13
Krabik
Krabik


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Września

PostWysłany: Śro 12:45, 30 Sty 2008    Temat postu:

hmm Magdo co do wody mineralnej do podlewania kwiatow nie zgodzę się . Moje kwiaty swojego czasu zaczeły mi masowo padać
( najprawdopodobniej zmienił mi sie skład chemiczny w wodzie z kranu ) i zaczełam je podlewać wodą mineralna . Teraz pięknie rosna i sie odbudowały . Są różne rodzaje wody mineralnej : mocno mineralizowane ,średnio i nisko . Ja mówię o tych ostatnich . Ale ten temat zostawmy bo nie jest to forum ogrodnicze Wink ja bynajmniej polecam , bo z naszych kranó to rózne świństwa lecą

Jednak spróbuje sprawdzić z woda nisko zmineralizowaną i jeszcze raz wszystko wypłuczę z kamieni mozliwe że są za mało wypłukane

A co do napowietrzacza to tylko ten z filtra. Jednakze strumień jest zrobiony na najnizszych obrotach i skierowany w strone środka akwarium
A to co widać na szybie to od babelków powietrza które po wyparciu poprostu pekają i aż tak sie rozpryskują wysoko Shocked
ciekawe ... też byłam zdumiona tym zjawiskiem . po śladach na szybie wyglada to tak jakbym miała niagare w akwarium . A bąbelki są wielkości łebka od szpilki nawet mniejsze
Wiadomo że nie chodzi tutaj tylko o to miejsce . To było najłatwiejsze do zfotografowania i przedstawienia problemu . Jak krabiki sie kapią i biegają po akwa to też rozpryskują wodę po reszcie szyb . Nie wyglada to zbytnio estetycznie mówię oczywiście o białych śladach na szybie które zostaja jak woda wyschnie . Nie wygląda to za ciekawie po 24 h od mycia Shocked
a i jeszcze jedno zaznaczę że nie jestem pedantką wręcz przeciwnie Laughing

zresztą zobaczcie jak ładnie wyglądało akwarium wczoraj Crying or Very sad ( zamieściłam wczoraj zdjecia trzech muszkieterow w temacie "Atos Portos i Aramis )...... a dziś


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez iwona13 dnia Śro 12:49, 30 Sty 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krab08
Krabik
Krabik


Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 61
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:13, 30 Sty 2008    Temat postu:

Za to mi w sklepie powiedzieli że tylko mineralną bo w wodzie z kranu sa jakies chemikalia i że krab musi żyć w nieskazitelnie czystej wodzie...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sŁawek
Krabulec
Krabulec


Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 574
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 17:39, 30 Sty 2008    Temat postu:

Ja na szczeście nie mam problemów z wodą do akwa, ponieważ "kranówkę" mam ze studni. Smile Co do bąbelków - tez takie mam. MOje akwa nie ma zbyt wielu wywietrzników, i jest zaparowane, ale dzieki temu Ed ma dużą wilgotność powietrza w akwa. Niestety, mi również przeszkadza kamień na szybach. Jedyne co można zrobic, to przy każdym myciu szorować. Sad

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwona13
Krabik
Krabik


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Września

PostWysłany: Czw 7:14, 31 Sty 2008    Temat postu:

dzisiaj jade do składu z kamieniami i poszukam dla nich jakis plaskich kamieni bo mam pomysł na suchy ląd i przy okazji wymienie wode na mieralną i zobaczymy jak bedzie jutro woda wyglądała dodatkowo wypłucze jeszcze te kamienie co są pod ostry strumieniem przysznica . Cały czas zastanawiam sie nad tym piaskowcem czy on nie ma udziału w zaniczyszczaniu wody
A wogole to musze sie przejsc do sklepu jeszcze raz zapytac co oni robia ze maja taka czysta wode w akwariach bo jak kupowalismy akwa i sie pytalismy czy tylko filtr i to wsio to facet sie zasmial i powiedzial ze nie.
po pierwsze ( oczywiscie z tego co pamietam przy emocjach i natłoku informacji tego dnia ) na pewno nie stosuja tych filtrow co sa ogolnie sprzedawane a po drugie to chyba wspominał cos o jakis bakteriach
hmm

a tak wogole to sie ciesze Sławku ze nie jestem jedyna ktorej to przeszkadza Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cardisoma
Krabulec
Krabulec


Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:47, 31 Sty 2008    Temat postu:

heh:) nie pytaj sie w sklepie bo nigdy dobrze na tym nie wyjdziesz;) oni uzywają normalnych filtrów takich jakie mozna kupić... i najprawdopodobniej dodają do wody chemie... dla lrabow nie jest to dobre... ale mzna dodawać krople firmy tropical o nazwie cristal lub mfc... te krople nie zaszkodzą a woda bedzie przejrzysta

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kraby, krabiki... Strona Główna -> Problemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin