Forum Kraby, krabiki... Strona Główna Kraby, krabiki...
Krabownia.fora.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

krab tęczowy w nowym domku ucieka od światła?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kraby, krabiki... Strona Główna -> Problemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siwers45
Szkrab
Szkrab


Dołączył: 06 Mar 2018
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:06, 07 Mar 2018    Temat postu: krab tęczowy w nowym domku ucieka od światła?

Witam wszystkich. Od paru dni jestem posiadaczem ok. rocznego kraba tęczowego. Dzisiaj stworzyłem mu nowe akwaterrarium (zdjęcia wrzuce do oceny jak sie woda przyjmie bardziej i zejdzie żółtawa barwa z korzenia, który już jest w ponownym gotowaniu Razz ) Dodałem mu 4 małe rybki, a może akurat złapie i zje. Niestety ani krab ani rybki nie wychodzą z cienia, jak tylko zgasze lampke to zaczynają żyć swobodnie. Posiadam jedną żarówke 40w zwykłą lustrzanke która bije w dół pod kątem 45%, podłoże to małe drobne białe kamyczki. Nie mam pojęcia jak to rozwiązać bo ta żarówka najprawdopodobniej razi tam wszystkie zwierzątka (włącznie z moją żoną). Pozdrawiam
I przy okazji, jest duże ryzyko że krab uszczypnie kiedy chce się go wziąć na kilka sekund na rece, boli mocno ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ShadoW
Krabiszon
Krabiszon


Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 211
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw 18:56, 08 Mar 2018    Temat postu:

Witam,

Ciężko powiedzieć co jest tego przyczyną ale jest możliwość że białe kamyki mocno "odbijają światło?" efekt podobny do słonecznego dnia zimą. Wystarczy po prostu dać żarówkę o mniejszej mocy Very Happy Równie dobrze może to być zwykła aklimatyzacja zwierząt do nowego zbiornika? Mimo wszystko polecam wymienić na jakąś 20.

Krabów nie polecam brać na łapy, efekt jest marny dla nas i dla niego. Krab się mocno stresuje do tego jest mocno terytorialny więc każdy ruch w akwarium to dla niego (wkurzenie). Co dopiero branie takiego zestresowanego dzika. Uszczypnięcie przez tęczowego boli i to bardzo, spokojnie przecina skórę do krwi. Sam osobiście na własnym palcu poczułem był to moment i poleciał na drugi koniec akwarium. Stawiam browara, że gdyby miał kaprys i zamiast uciec dalej trzymał to by się nie skończyło na lekkim rozcięciu.

Osobiście widziałem także jak krab spokojnie radził sobie z rozwaleniem skorupy ślimaka w dosłownie kilka sekund i wyglądał przy tym jakby miał w szczypcach zwykłego pomidora a nie skorupę. Kilka razy również połamał mi wylot od filtra oraz spód filtra.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siwers45
Szkrab
Szkrab


Dołączył: 06 Mar 2018
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:47, 22 Mar 2018    Temat postu:

Czesc ponownie. Mija 14 dzien jak krab nie wychodzi z jednej i tej samej kryjowki w wodzie i to jeszcze w jednem z najciasniejszych miejsc jakie ma a ma ich kilka a nawet 2 duze takie jak maja byc(zyje bo sprawdzam dyskretnie) zjadl przez ten caly czas glowe krewetki i troche banana, na rybki nie polowal, mango nie ruszyl, probowalem z malym kawalkiem surowego miesa ale caly dzien nie ruszone. Jest plochliwy jak widzi kogokolwiek to go jakby paralizuje ze strachu i szuka ewakuacji. Juz mu dzisiaj wrzucilem grzalke do wody taka zwykla z allegro. Wyrzucilem zarowke grzewcza a dalem zwykla ledowa gdzie moge zmieniac kolory ale zaden mu chyba nie pasuje co jezzcze zauwazylem to banki powietrza wypuszcza ale to co jakis czas.. Sam nie wiem czy to moze zwiastowac wylinke bo to chyba troche za dlugo...

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez siwers45 dnia Czw 19:48, 22 Mar 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kraby, krabiki... Strona Główna -> Problemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin