Forum Kraby, krabiki... Strona Główna Kraby, krabiki...
Krabownia.fora.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Krabiki w dużym akwarium

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kraby, krabiki... Strona Główna -> Akwaterraria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ARHIZ
Szkrab
Szkrab


Dołączył: 19 Paź 2018
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 8:53, 19 Paź 2018    Temat postu: Krabiki w dużym akwarium

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum. Jeśli chodzi o hodowlę krabów, jestem kompletnym żółtodziobem [hoduję jedynie mikrokraby w akwarium], więc proszę w o wyrozumiałość. Smile

Planuję urządzić duże akwarium, trzystulitrowe lub większe, z częścią nadwodną i podwodną [mniej więcej pół na pół]. Pod taflą będą żyć ślimaki, krewetki i przydenne rybki typu kirysek panda. Na mieszkańców części "nadwodnej" na razie nie mam pomysłu. Góra będzie stylizowana na równikowy gąszcz. Pomyślałem więc o jakichś krabach leśnych jak vampire i devil... Jednak z waszych opisów wynika, że tafla wody jest na wysokości około dwóch centymetrów, u mnie będzie co najmniej trzydzieści.

Krabiki miałyby sporo miejsca w części lodowej, nadwodnej. Sporo roślin do wspinania, liczne kryjówki w gąszczu. Dobrze byłoby zrobić wygodne zejście do wody z jakimiś korzeniami tworzącymi płyciznę. Pozostaje też kwestia konfliktów między mieszkańcami.

Co o tym myślicie?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ShadoW
Krabiszon
Krabiszon


Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 211
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pią 17:01, 19 Paź 2018    Temat postu:

Witam,

Sam osobiście miałem dawno temu coś podobnego tylko w 120l akwarium i u mnie woda miała spokojnie z 15 cm i kraby radziły sobie świetnie i na lądzie i nie miały problemu z wyjściem na ląd nawet po silikonie w rogach akwarium Smile Ale jeśli zrobisz im wygodne wejście i dużo roślin które umożliwiają łatwy dostęp do lądy to dla nich lepiej. Same kraby 80% dnia spędzają na lądzie a tylko sporadycznie woda.

Co do mieszkańców no to moje trochę goniły krewetki, ślimaki olewały ryby również nie są to tęczowe że wszystko co się rusza musi zostać przynajmniej pogonione Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ARHIZ
Szkrab
Szkrab


Dołączył: 19 Paź 2018
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:55, 19 Paź 2018    Temat postu:

Właśnie mnie marzyłby się i sporo miejsca i pod wodą i nad. Zdążyłem już doczytać, że cześć z was trzyma swoich podopiecznych w zbiornikach, gdzie woda może mieć i kilkanaście centymetrów. Mnie jednak chodzi po głowie coś głębszego, co najmniej z trzydzieści. Czy w przypadku krabów vampire [muszę przyznać, że zauroczyły mnie na całego] można mówić o sytuacji, kiedy będzie zbyt głęboko i coś im się stanie? Czy po prostu nie będą schodzić na dno i tyle [zakładając, że mają łagodne zejście]?

W kwestii ślimaków, mam sporo tylomelanii, rożne odmiany. Myślę, że młodemu osobnikowi, a te mają czasem i mniej niż centymetr, krabik może zaszkodzić. Jednak te zazwyczaj siedzą na dnie, więc gdyby krabiki siedziały w górnych partiach...

P.S. U mnie też zaczęło się od jednego bojownika.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kraby, krabiki... Strona Główna -> Akwaterraria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin