Forum Kraby, krabiki... Strona Główna Kraby, krabiki...
Krabownia.fora.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tęczak Początek :D

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kraby, krabiki... Strona Główna -> Akwaterraria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szymcia
Szkrab
Szkrab


Dołączył: 12 Gru 2017
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 1:36, 23 Gru 2017    Temat postu: Tęczak Początek :D

Witam. Postanowiłem wejść w hobby jakim jest posiadanie kraba tęczowego Smile Jestem w fazie przygotowań i mam kilka pytań oraz liczę na wzkazówki Smile
Więc:
Mam zamiar zakupić zestaw: akwarium AQUAEL Classic 80 LED 80x35x40 112L, filtr Fan Filter 2 Plus ora grzałke Comfort Zone Gold 100
1. Czy te podzespoły dadza rade i czy pasuje dla tęczaka ?
2. Jakiej granulacji piasek zastosować na lądzie aby mógł swodobnie sobie kopać (0.1-0.5mm ; 1,0-2mm ; 1,2-1,8mm)
3. Jaką granulacje do wodnej cześci (2-5mm ; 5-10mm ; 4-8mm) czy moze mieszanki jakies
4. Czytałem że tęczak wyplenia roslinki żywe wiec czy moge zastosowac sztuczne?
5. Czy mogę mu dawać zamiast wapna krewetki suszone ?
6. Jak najlepiej dostosować wodę którą bede wlewał do akwa ?
7. Jakie zarówki polecacie dla niego ? UVA I UVB czy moze tylko jedna ?
8. Jakie witaminki ewentualnie bede musiał mu dawać bo z tego co czytałem jedni daja a inni nie ? i czy dawac mu cos na choroby itp ?
9. Czy w tym terarum moze być parka samiec i samica?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Szymcia dnia Sob 1:38, 23 Gru 2017, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ShadoW
Krabiszon
Krabiszon


Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 211
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob 13:40, 23 Gru 2017    Temat postu:

Witam,

1. Tak wszystko jest ok filtr też powinien dać radę w zależności od ilości wody w akwarium Wink Grzałka też dobra (sam ją używam) chociaż mam znajomych którzy nie chwalą akurat tej serii Gold a to się często psuła a to termostat się zepsuł, ja osobiście nie mam problemu z nią.

2. Wielkość ziarenek piasku raczej dobierz pod wygląd dla siebie niż dla kraba, jemu to będzie wszystko jedno czy ziarno będzie miało o te kilka mm więcej czy mniej jeśli piasek będzie wilgotny to i tak się będzie dobrze utrzymywał jak krab zacznie kopać nory.

3. Do wodnej raczej średnio polecam piasek ze względów czystości tego piasku łatwiej dać jakieś kamyczki czarne coś w ten deseń. Piasek na ladzie jest trochę łatwiej utrzymać w czystości niż tej w wodzie. Ale jeśli bardzo chcesz to też dobierz go bardziej na wygląd jaki Ci pasuje niż pod kraba.

4. Jeśli masz dać sztuczne to lepiej ich nie dawać. Żywe długo nie przetrwają (chociaż u mnie gałęzatka jest ciągle w idealnym stanie) Poszukaj alternatywy jakieś kamienie itp Bo rośliny nie przejdą u tych krabów.

5. Szczerze nie słyszałem zamiany wapna na krewetki. Wcinają krewetki suszone ale jako źródło wapnia lepiej podawać zwykłe niż eksperymentować.

6. Ja po prostu założyłem akwarium jakieś 2 tygodnie przed krabem i czekałem aż wszystkie bakterie itp same się namnożyły wodę lałem odstaną (jeden dzień)

7. Polecam SUN GLO żarówki plus mam zwykłą grzewczą w miejscu gdzie często siedzi i się grzeje, krab jest zdrowy i ma ładne kolory Smile Miałem swego czasu oświetlenie nocne ale zrezygnowałem z niego ze względu na fakt że jednak akwarium jest w sypialni i trochę mi przeszkadzało to światło.

8. Ja kupiłem kiedyś witaminy dla skorupiaków w sklepie akwarystycznym (oprócz wapnia) dostaje je raz na 4 dni. Szczerze nie widzę żeby mu to jakoś extra pomagało albo jakoś zaszkodziło ale jak mam to dostaje.

9. Odradzam są silnie terytorialne względem siebie nawet w stosunkach samiec-samica. Są samotnikami i trzeba się z tym pogodzić


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szymcia
Szkrab
Szkrab


Dołączył: 12 Gru 2017
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:23, 23 Gru 2017    Temat postu:

A jakie wapno stosowac? Czytalem cos o skorupkach jajek sproszkowanych ale wolal bym cos gotowego dostosowanego do kraba.Tylko jaki ?
W pokrywie mam dwie listwy ledowe czy musze je zmienic na Sun glo ? I czy jest jakis fajny sposob na montaz zarowki UVB bez kiereszowania pokrywy ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ShadoW
Krabiszon
Krabiszon


Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 211
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob 22:31, 23 Gru 2017    Temat postu:

Ja podaję raz na jakiś czas skorupkę z jajka (może tak raz na dwa miesiące) a tak to podaję wapno w kształcie żółwia to jest chyba kondycyjne dla żółwi o ile mnie pamięć nie myli, nie wiem jak wygląda u ciebie pod pokrywą ale dużej filozofii w tym nie ma musisz tylko dokupić te "boki do świetlówek" Daj to najlepiej komuś z rodziny kto się zna Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szymcia
Szkrab
Szkrab


Dołączył: 12 Gru 2017
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:34, 27 Gru 2017    Temat postu:

SuperReptil 10.0 15W/45CM ŚWIETLÓWKA UVB repti-glo
Moze byc cos takiego jako oswietlenie ? Czy moze lepsza by byla zarowka EXO TERRA REPTI-GLO 5.0 Żarówka UVB 26W ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ShadoW
Krabiszon
Krabiszon


Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 211
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Śro 22:20, 27 Gru 2017    Temat postu:

Osobiście zawsze miałem 5.0

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kraby, krabiki... Strona Główna -> Akwaterraria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin